26 september 2018
Art The Hague groeit elk jaar een beetje verder. Vandaag vond de opening plaats en het viel me op dat er naast Haagse galeries dit jaar toch weer een paar verrassingen waren te vinden die het peil wat optillen: Torch, uit Amsterdam en Vanden Berge uit Goes hadden een stand, maar ook een Murals inc. had een goede stand. Philip Akkerman is “Featured Artist” en zijn werk is dan ook overal aanwezig. O.a. in de tekeningententoonstelling van Museum de Buitenplaats (later meer daarover) die een bijzonder prettige entree tot de beurs vormt. De ingrepen in de routing die vorig jaar zijn gedaan zijn in deze editie nog wat geperfectioneerd en zorgen voor een ontspannen bezoek aan de beurs waarin FOMO niet voorkomt. Alleen aan de verlichting is nog steeds wel wat te verbeteren. Bij deze een indruk:

Philip Akkerman is dus alom aanwezig, o.a. in het centrum waar op de Plaats 6 banners met zijn werk hangen, op één rij met Johan de Witt!

Op de beurs heeft ook Jegens&Tevens een stand die bemand wordt door de nieuwe hoofdredacteur Frits Dijcks. Jegens&Tevens is het Haags kunstblog voor en door het kunstenveld.

gave portretten van Roel van der Linden

Twelve Twelve heeft o.a. Gert Scheerlinck in de stand met erg goed werk

Zoals gezegd is Vanden Berge aanwezig met hier sterk werk van P.B. van Rossem dat ik nog niet kende

en van Clary Stolte dat ik al lang bewonder

Ramakers heeft haar vaste stal meegenomen met o.a. mooie paneeltjes van Michel Hoogervorst

en werk van de Rotterdammer Geert Baas

Daartegenover Maurits van de Laar met subtiel werk van Erik Pape

Andrea Freckman (uit een serie op Mallorca gemaakt)

en werk van Tobias Lengkeek waarvan dit werk me aan Philip Guston deed denken

Torch was niet ver weg, met werk van Line Gulsett

Die ook met schilderen dezelfde Gothische sfeer weet te bereiken

Torch heeft dus ook Philip Akkerman in de stand die kort geleden mee mocht schilderen met een ADO-spandoek. Hij maakte met de gasten die daar aan mee spoten een gezamenlijk zelfportret dat te zien is

Naast zijn normale werk

Linveingstone toont o.a. Raquel Maulwurf

Lucius Pax’ werk kwam ik regelmatig tegen,scenes uit Tatort begrijp ik? In ieder geval in een lekker morsige stijl.

Hadassah Emmerichs werk vind ik ook erg goed

Zoals ook dat van Aimée Terburg dat eigenlijk te subtiel is om met de lokale belichting te fotograferen.

Dat is bij Jan van der Ploeg natuurlijk geen probleem