Sweet Nothing

29 januari 2017

Bij galerie Frank Taal is momenteel een tentoonstelling van Ties ten Bosch te zien, zijn eerste solo in de galerie. Het werk werd in Berlijn gemaakt, waar de kunstenaar resideert. De tentoonstelling is geconcipiëerd als installatie voor een white-cube situatie en lijkt daar wel in te willen oplossen door een strikt minimalistische/conceptuele aanpak. De individuele werken zijn met wit op wit gerold op rechthoekige doeken. Ze tonen moeilijk te onderscheiden geometrische composities, het ziet er ook nogal gedehumaniseerd uit: geen kwaststreek te zien! De door Joost Zwagerman’s boek De stilte van het licht geïnspireerde tentoonstelling lijken zo terug te grijpen naar de eerste hoofdstukken van het boek Genesis uit het Oude Testament.
Toch zitten in al dat minimalisme nauwelijks te ontwaren en zeker niet te fotograferen subtiliteiten die refereren aan ten Bosch’ kunstenaarspraktijk en naar hij zelf zegt naar de plaats van hedendaagse kunst in de huidige maatschappij, als na-beelden van wat geweest is en als fond voor wat komen gaat. Dat laatste kwam in mij op, omdat ik sommige werken als tabula rasa ervoer met alle bijkomende dilemma’s van dien. Als je het zo interpreteert wordt de tentoonstelling heel actueel en activeert ze de geest en wellicht op den duur ook het lichaam: een tijdelijke terugtrekking om beter te kunnen toeslaan! Al bij al vormt het geheel een provocatieve en intrigerende tentoonstelling die de moeite waard is om te bezoeken!

p1090978

Tegen de stockruimte een eerste paneel

p1090982

In de galerie ook een sculptuur: Perfect Intentions. Het zijn modellen van mislukte sokkels, ook de mislukkingen zijn subtiele ingrepen.

p1090983

Achter het sulptuur een groot doek: Lost inspirations waarop de afmetingen van verkocht werk zijn verwerkt

p1090986

Wat blijft over op een muur als het werk er van weg is gehaald: Entities, een mooi en subtiel werk!

p1090991

Hier is nog enigszins te zien wat de schilder gedaan heeft op een aluminium plaat: Patch

Galerie Frank Taal

Een gedachte over “Sweet Nothing

  1. Pingback: Jaarlijst 2017 | chmkoome's blog

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.